Deset důvodů, proč milovat podzim

25. října 2015 v 19:13 | Vaili |  Téma týdne

Zdravím,
jak jste zvládli změnu času? Vím, to není zrovna nejepičtější věta, kterou by blogerka mohla začít svůj první článek na novém blogu, ale nic lepšího, týkajícího se témata, mě zrovna nenapadlo... Jak už možná víte, tématem tohoto týdne je "10 důvodů, proč...", a já jsem zvolila "10 důvodů, proč milovat podzim. Přišlo mi to, jako docela fajn téma, není to vyloženě o tom, že napíšu nějakou absolutní blbost, jenom proto, abych napsala článek na téma týdne, ale i to pasuje k ročnímu období, k mé aktuální náladě, k této době... Už to nebudu dále "okecávat" a vrhneme se na to! :)


1. HALLOWEEN
Snad mi nebudete zazlívat, že začínám prostředkem podzimu, ale zrovna já jsem ten typ člověka, který se v tuto dobu promění zpátky na pětileté dítě, hodí na sebe převlek, a jde koledovat o bonbony. Tedy, abych tu nebyla za žrouta sladkostí, ráda bych upřesnila, že mi nejde až tak o ty bonbony, ale spíše o atmosféru kolem. Opravdu miluji, když procházím ulicí, a kolem mne jsou všude rozsvícené dýně, okolí je 'strašidelně' nazdobené... A hlavně - Halloween je asi jediný den v roce, co se neštítím pavouků, vzhledem k tomu, že ty umělé si jsem v tu dobu dát i za krk...

2. LISTY
Když mi někdo řekne slovo "podzim", první věc, která se mi vybaví, je list - asi nejtypičtější znak tohoto ročního období. Nejdříve mne napadlo, proč mezi tyto věci píši zrovna list, ale uvědomila jsem si, že jenom chodit přes popadané listí, je vážně skvělé... Možná tím teď působím divně, ale schválně se zkuste zamyslet nad pocitem vašich nohou, když přecházíte přes listy.

3. ZAPALOVÁNÍ KRBU
V této době sice bydlí dost lidí v bytech, ale já patřím mezi ty, kteří žijí v rodinných domech - a nelituji toho. Je opravdu skvělé, když je venku škaredě, a vy si v pohodě zapálíte krb, lehnete si na gauč a čtete si (nebo se díváte na TV :D). Někteří si možná řeknou "jaký je to rozdíl, když je zapálený krb?", a já mohu dosvědčit, že velký. Není nad to, dojít večer domů a lehnout si u krbu... Přenáší to na mne velice pozitivní sílu, která se těžce popisuje, není to totiž pouze teplem, které od krbu jde...

4. CHLADNÉ VEČERY
Opravdu ráda bývám v podzimní čas večer venku, třeba (a hlavně) u koní. Je opravdu super, když není ani šest večer, a už je tma, jak v pytli, teď jen sledujete krásné siluety koňských těl, už vám přijde, že je tak deset, a když se vrátíte domů, zjistíte, že je teprve půl osmé.

5. VŠICHNI ZAČÍNÁME KOUŘIT
Je to tak. Ať už chceme, či ne, na podzim a následovně i přes zimu všichni kouříme. Tím že už je vzduch dosti chladný, když vydechneme z úst vzduch teplejší, tak nám z nich vyjde kouř. Když jsem byla menší, vždycky jsem si dávala dva prsty k puse a zase od ní, a dělala jsem, že kouřím... :D

6. KAŠTANY
Vyšší věkové kategorie o ně už skoro nezavadí, ale snad všichni jsme alespoň jeden podzim sbírali kaštany. Jsou krásně lesklé, a když popustíme uzdu fantazie, můžeme z nich vytvořit pěkná zvířátka... Ale někteří hold upřednostňují čokoládové kaštany od značky Orion.

7. FILMOVÉ VEČERY
Nevím jestli to tak má více lidí, ale minimálně já, s některými jedinci, mívám obvzláště na podzim takové "filmové večery". Ovšem vím, že mnoho lidí v tuto Halloweenskou dobu často sleduje horory... Chápu, na Halloween musí mít horory obvzláště co do sebe, ale já raději sleduji komedie, nebo filmy o koních.

8. TLUSTÉ PEŘINY
Vážně zbožňuji, když začátkem podzimu měníme tenké duchny, či dokonce pouhé povlaky, v hezky natřepané tlusté peřiny. To se pak jinak usíná!

9. DEŠTIVÉ POČASÍ
Snad každý musí zbožňovat (ale v některých případech i nenávidět) deštivé počasí! Někdo rád usíná při dešti, hlavně ve výše zmíněných, tlustých peřínách, někdo rád skáče v gumákách do kaluží... Ale třebas můj děda je rád za déšť kvůli rostlinám. :)

10. BLÍŽÍ SE VÁNOCE
Dobrá, teď asi trošku přeháním, ale abych pravdu řekla, už od konce října si odpočítávám dny do Vánoc... :D A pokud chcete vaše nejbližší co nejkrásněji překvapit, je přeci jen dobré, shánět si dárky trošku předem... Nebo alespoň psát si nákupní seznamy. Někteří to berou, jako nekonečnou dobu věčného utrácení, ale já to beru jako fajn čas dlouhých nákupů, vymýšlení dárků, vybírání ozdob... To mne opravdu baví!

Doufám, že se vám tento článek alespoň trochu líbil. Přeji krásný zbytek podzimu, a příjemně prožitý, Halloweenský čas.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 25. října 2015 v 19:32 | Reagovat

Hmmm, když se řekne "podzim", já si představím mlhy :-)

2 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 25. října 2015 v 21:05 | Reagovat

Podzim je jeden z mých nejoblíbenějších dní v týdnů.

3 Mipich Mipich | 26. října 2015 v 15:05 | Reagovat

[2]: Vážně? xD

4 Vaili Vaili | Web | 27. října 2015 v 7:46 | Reagovat

Aha... xD

5 Saki Saki | Web | 1. ledna 2016 v 14:20 | Reagovat

Podzim byl kdysi mým nejoblíbenějším ročním obdobím, teď se dělí s Jarem :D Ale stejně miluju, když jedu autem/busem/vlakem a zastrčím do uší sluchátka, pustím hudbu a koukám z okna na ty krásně zbarvené stromy (v tom je nejlepší ten vlak ^^) awww :3 ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama